Vabilo na okroglo mizo, 8.marec 2019

Na naši šoli bo v petek, 8. marca 2019, potekala okrogla miza, kjer bomo predstavili ustanove Evropske unije. Srečanje bo potekalo v učilnici 30 s pričetkom ob 11.00 uri in bo trajalo predvidoma do 13.00 ure.

Naša šola je vključena v projekt Šola ambasadorka Evropskega parlamenta. V veliko veselje in zadovoljstvo bi nama bilo, če bi se udeležili okrogle mize s poslankama v Evropskem parlamentu gospo Tanjo Fajon in gospo Romano Tomc ter z evropskim poslancem gospodom dr. Milanom Zverom. Na okrogli mizi bo sodeloval tudi poslanec Državnega zbora in član parlamentarnega odbora za zunanjo politiko gospod Jožef Horvat.

Na okrogli mizi bomo govorili o delovanju ustanov Evropske unije, posebej Evropskega parlamenta in Evropske komisije, predstavili bomo možnosti izmenjav dijakov v Evropski uniji, študija v Evropski uniji in možnosti zaposlitve.

Spregovorili bomo tudi o aktualnih izzivih, problemih in morebitnih reformah delovanju organov Evropske unije. Posebno pozornost bomo na okrogli mizi posvetili tudi prihajajočim volitvam v Evropski parlament, ki bodo 26. maja 2019 in spregovorili o volilni kampanji »Tokrat grem volit«.

Prisrčno vabljeni.

Organizatorja dogodka:                                      Ravnateljica: Marija Lešer, prof. mag. Dušan Rojko in Mojca Fajt, prof.